Her Seviyeye Özel Mükemmel Matematik Dersi

İbrahim U.
İbrahim U.
05387174273 Uludağ Üniversitesi

ÖĞRETMEN BİLGİLERİ

Adı / Soyadı
İbrahim U.
Cinsiyeti
Bay
Mesleği
Öğrenci
Eğitimi
Uludağ Üniversitesi
Yaş
22
Özel ders deneyimi
1 yıl
Dersin verileceği yer
Öğrencinin Evi
Ders verdiği düzeyler
İlkokul, Ortaokul, Lise, Üniversite, KPSS/DGS/ALES
Ders vereceği cinsiyet
Bay
Telefon
05387174273
E-posta
[email protected]
Ders saati ücreti (tl)
30
Ders vereceği il
BURSA
Ders vereceği mevki/bölge
Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım
Ders vereceği ilçeler
Nilüfer
4Bay4

İLAN DETAYLARI

Uludağ Üniversitesinde MATEMATİK BÖLÜMÜ (son sınıf) lisans öğrencisiyim. İlköğretim ve lise ara sınıf öğrencilerine(4-5-6-7, 9-10-11 sınıflar) derslere yardımcı; ve OKS, YGS, LYS, KPSS ve DGS'ye hazırlananlara matematik dersleri veriyorum. Üniversite de, temel matematik anlayışına sahip eğitim almaya başladığımdan beri ilköğretim, lise öğrencilerine özel ders veriyorum.


Matematik, bir bilim dalı olmanın yanı sıra, bir düşünce tarzı, bir hayat biçimidir. Herkesin bir matematikçi olması gerekmez. Ancak buna rağmen herkesin hayatının belli aşamalarında ihtiyaç duyacağı kadar matematik bilmeye, matematiksel düşünme, modelleme ve pratik hesap yapabilme yeteneğine sahip olmaya ihtiyacı vardır.


Ülkemizde,  matematik derslerinde birçok gelişmekte olan ülkede olduğu gibi, DÜŞÜNME YETENEĞİ kazandırmaktan çok BİLGİ BİRİKİMİNE ÖNEM VEREN bir eğitim uygulanmakta ve bunun sonucu olarak da öğrenciler, PROBLEMLERE FARKLI AÇILARDAN BAKABİLME yerine BİLGİ ÜSTÜNE BİLGİ YIĞMA, EZBERLEME durumuna düşmektedirler. Bu da zaten soyut olan matematik dersinin daha da zorlaşmasına ve dolayısıyla öğrencilerin matematiğe karşı ilgisizliğine, matematikten korkmasına ya da matematikten nefret etmesine sebep olmaktadır. Benim temel gayem; dersim sırasında öğrencilerime ‘Matematik problemlerinin çözümü için BELLİ BİR TEMEL BİRİKİM aktarırken matematiği anlamlandırması, SEVMESİ ve sağlam bir muhakeme yeteneği varsa MATEMATİKLE UĞRAŞMAKTAN ZEVK ALMASI’ dır. Ayrıca, saatlerce süren okul eğitiminin ardından saatlerce ders anlatmak yerine, ‘dakikalar içerisinde konuyu SEVDİRMEK ve ANLAMASINI, sonra ödevler vererek anladığını ÖĞRENMESİNİ sağlamak; soyut kavramları elimden geldiği kadar somutlaştırmaya, örneklemeye çalışarak kavramları daha anlaşılır hale getirerek öğrencimin matematiğe ilgisinin artması’ da gayelerim arasındadır.


İyi düşünebilen ve özel eğitim alma şansına sahip öğrencinin iyi bir matematik eğitimi alması ve bu bilgileri kendi çabalarıyla da iyi yorumlamasıyla mükemmellik ortaya çıkacaktır. Benim matematik eğitimindeki hedefim ilk önce başarı odaklı değil; mükemmellik odaklıdır. Başarı zaten mükemmelliği takip eder.