Anadolu lisesi öğrt. matematik geometri(elli tl)

Yunus D.
Yunus D.

ÖĞRETMEN BİLGİLERİ

Adı / Soyadı
Yunus D.
Cinsiyeti
Bay
Özel ders deneyimi
15 yıl
Dersin verileceği yer
Öğrencinin Evi, Öğretmenin Evi
Ders verdiği düzeyler
İlkokul, Ortaokul, Lise, Üniversite
Ders vereceği cinsiyet
Bay, Bayan
E-posta
[email protected]
Ders saati ücreti (tl)
50
Ders vereceği il
ANTALYA
Ders vereceği mevki/bölge
muratpaşa, konyaaltı, lara, kepez
Ders vereceği ilçeler
Merkez, Kepez, Muratpaşa
4Bay4

İLAN DETAYLARI

Dört yıllık ilköğretim tecrübem var. Üç yıl dershanede çalıştım.12 yıldır
Anadolu lisesinde öğretmen olarak çalışmaktayım. İlkokul 4,5 ortaokul 6,7 ve 8. sınıf,
lise 9,10 11,12. sınıf dersleri verilir.

Dershanelere gitmiş,koleje giden, hatta özel dersler alıp ta başarısız olan bir çok öğrencim oldu. Bir çoğunda sağlam bir matematik temeli oluşturdum. Ders anlatma işi gerçekten tecrübe ve bilgi birikimi gerektiriyor.Öğrencilerin genel olarak hangi konularda ve konu içeriklerinin nerelerinde,hangi soru tiplerinde zorlandıklarını,bunlara nasıl çözümler getirilmesi gerektiğini bilmek yılların tecrübesini gerektiriyor.
Bir çok öğrenci matematiği sevmiyor buda tabi anlamadıklarından, yapamadıklarından kaynaklanıyor.Öğrencilerimle olan çalışmalarımda anlayabilecekleri, yapabilecekleri seviyeyi tespit etmek ilk adımımdır.İkinci adımım kısa bir konu anlatımı ve arkasından anlatıklarımla ilgili kolay sorulardan başlayarak soru çözümleri yaptırmak.Öğrenci çözerken takip edip anlamadığı noktaları tesbit etmek...bütün bunların yanında çok önemli bir nokta daha var.Öğrencinin yorum yapmasını analiz etmesini sağlamaya çalışmak gerekiyor... şeklinde devam ederim.
Toplama çıkarma bilmeyen öğrencilerim de çok oldu. Sabırlı ve uzun süreli çalışmalarla matematikte sorunları kalmadı
Özel dersin ön önemli avantajlarından biri türev integral gibi dershane de okulda aylarca anlatılarak öğretilen konuların bir kaç haftada bitiyor olması.ve daha bir çok avantajları var tabi.
Bu iş de beni motive eden en önemli şey başarılı olan öğrencinin ve ailesinin mutluluğu..
Not:6,7,8 deki öğrencilerime fen bilgisi de çalıştırıyorum. Öğrencilerimle teog hazırlıkta matematik ve feni beraber çalıştık geçen yıllarda.Fende çalıştırdığım öğrenciler feni çok sevdiler,çokta başarılı oldular.

Evliyim.11 yaşında bir kızım var.Bugüne kadar onlarca özel ders öğrencim oldu.Hem lisede hemde özel derslerde ders anlatma biçimim genelde beğenildi.
Her sene olduğu gibi bu yıl 3 öğrencime üniversiteyi kazandırdım.Üçü de eşit ağırlık öğrencisi.İkisi neredeyse toplama çıkarma bilmiyordu.İkisi sınıf öğretmenliği biri ana sınıfı öğretmenliğini kazandı.Kendileri de aileleri de çok mutlu. Hem onlar adına hem kendi adıma başarılı olmak çok güzel bir duygu.