Matematik Öğrt - Hafıza Uzmanı

Yusuf Ö.
Yusuf Ö.

ÖĞRETMEN BİLGİLERİ

Adı / Soyadı
Yusuf Ö.
Cinsiyeti
Bay
Özel ders deneyimi
5 yıl
Dersin verileceği yer
Öğrencinin Evi, Öğretmenin Evi
Ders verdiği düzeyler
İlkokul, Ortaokul, Lise, Üniversite, KPSS/DGS/ALES
Ders vereceği cinsiyet
Bay
E-posta
odtululerdershanesi@gmail.com
Ders saati ücreti (tl)
50
Ders vereceği il
ANKARA
Ders vereceği mevki/bölge
Çankaya, Ümitköy, Yıldız, Çayyolu, İncek
Ders vereceği ilçeler
Çankaya
4Bay4

İLAN DETAYLARI

& Dershane, okul ve özel derslerden beklediğiniz yararları göremiyor musunuz?
& Çok çalışıyorsunuz ancak sınavlarda başarılı olamıyor musunuz?
& Sınavlara hazırlanırken sosyal çevrenizden kopmak zorunda mısınız?
& Sürekli aynı hatalarla mı uğraşıyorsunuz?
& Sınavlara nasıl çalışılacağını ve nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?
& Ders çalışırken çabuk yoruluyor ya da odaklanamıyor musunuz?
& Düzenli ders çalışmayı alışkanlık haline getiremediniz mi? Bu tur sorunlarınız var ise aşağıdaki bilgileri okumanızı,bizi arayıp detaylı bilgi almanızı tavsiye ediyorum.
Matematik Özel derse öğrencinin temel seviyesini ölçmeyle başlıyorum.Öğrencinin temelinde aksaklıklar varsa anlama kapasitesine göre daha detaylı anlatım gerçekleştiriyorum.Eğer öğrencinin temel bilgisinde sorun yok ise uygun programla daha kısa sürede başarıyı sağlıyorum Matematik özel dersin yanı sıra öğrencinin çalışmasını da kontrol altında tutuyorum.
Bu format öğrenciyi takip ve öğrenciye verimlilik bazında büyük kazanç sağlıyor.Çalışma alışkanlığı olmayan ,dersin başına oturamayan öğrenciler için sıfırlama tekniği denilen çalışma sistemini öğretiyorum.Bu teknik öğrenciye evdeki ders çalışma odasında nasıl çalışması gerektiğini ve verimliliğini öğretiyor. Matematik özel ders bu modelde öğretildiği taktirde öğrencinin anlama bazında sıkıntısı olmayacaktır.
Anlamak konunun öğretilmesi açısından önemli bir yere sahiptir.Yaklaşık olarak konu öğreniminde anlamanın payı % 45 lik yere sahiptir.Konunun tamamını öğrenmek matematik özel ders öğretmeninin o konuyu anlatımından sonra öğrencinin o konuyla ilgili yeterli pratiği yapmasıyla gerçekleşmektedir.(örneğin:trigonometri konusu pratik bazında ,soru çözüm bazında Yediyüzelli ile bin soru görmesiyle konunun öğrenilmesi gerçekleşmektedir) Matematik özel ders verirken öğrencilerin çalışma alışkanlığınıda bu noktada sağlamış oluyorum.
Yusuf Burak Öncebe (Matematik Öğrt-Hafıza Uzmanı)