Odtü Mezunu Deneyimli Öğretmenden Matematik/Geometri Dersleri

Engin H.
Engin H.

ÖĞRETMEN BİLGİLERİ

Adı / Soyadı
Engin H.
Cinsiyeti
Bay
Özel ders deneyimi
15 yıl
Dersin verileceği yer
Öğrencinin Evi, Öğretmenin Evi
Ders verdiği düzeyler
Ortaokul, Lise, Üniversite, KPSS/DGS/ALES
Ders vereceği cinsiyet
Bay, Bayan
Ders saati ücreti (tl)
110
Ders vereceği il
İSTANBUL
Ders vereceği mevki/bölge
Ereğli, Alaplı, Merkez
Ders vereceği ilçeler
Bakırköy
4Bay4

İLAN DETAYLARI

Kısaca kendimi tanıtayım. Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra ODTÜ Matematik Bölümünü şeref derecesiyle bitirdim. Ardından uygulamalı matematik ve eğitim alanlarında iki yüksek lisans yaptım. Sırasıyla üniversitede asistan hoca olarak ve özel eğitim kurumlarında matematik/geometri öğretmeni ve zümre başkanı olarak çalıştım. Dört senedir anadolu lisesinde matematik öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Diğer yandan da doktora eğitimime kaldığım yerden devam ediyorum.

11 yıldır hem lise matematik/geometri alanlarında, hem de calculus, diferansiyel denklemler, lineer cebir, istatistik gibi üniversite derslerinde bire bir ders veriyorum. 150'ye yakın öğrenciye özel verdim ve bu öğrencilerin büyük kısmıyla başarıyı yakaladık. Özel derste prensibim konunun has noktalarına değindikten sonra değişik kaynaklardan derlediğim, değişik tipte çok soru çözmek ve öğrenciye bir sonraki dersten önce kontrol edilmek üzere ödev vermektir. Öğrencinin en az benim gösterdiğim çabayı göstermesini beklerim. Zaten bu çabayı gösteren öğrenciler başarılı oluyorlar.

Değişik kaynaklardan derlediğim sorulara kendi hazırladığım soruları da ekleyip geniş bir soru havuzu oluşturdum ve derslerde bu sorulardan yararlanıyorum. Bir konu bitiminde mutlaka o konudan şimdiye dek ÖSYM sınavlarında çıkmış soruları çözüyoruz. Her dersin bitiminde öğrenciye bir sonraki derse kadar tamamlanması üzere yeterince ödev veriyorum ve bir sonraki dersin başında öğrencinin takıldığı soruları çözüyoruz. Aynı zamanda belli aralıklarla o zamana dek işlenen konularda öğrencinin ne durumda olduğunu ölçen tarama sınavları uyguluyorum. 9,10 ve 11. sınıftaki öğrenciler için her okul sınavından önce öğrenciye özel bir okul sınavı hazırlıyorum ve bu sınavı beraber çözüyoruz. Bunun yanında öğrenci bana WhatsApp tan soru sorabilir.

Üniversite sınavına hazırlanan ve lise takviyesi alan öğrencilerle 1 seanslık dersim yaklaşık 1.5 saat(90-100 dakika) sürmektedir ve bir ders ücretim 170 TL dir. Haftada iki veya daha fazla ders alacak öğrencilere bir miktar indirim uygulamaktayım.

Artık iyi liselere LGS ile girilebiliyor. Bu sınavda sorulan sorular lise düzeyinde okuduğunu anlama ve yorumlama yeteneğini ölçüyor. Bu sınava lise matematik öğretmeniyle hazırlanmak istiyorsanız bana verdiğim numaradan ulaşabilirsiniz.​