Istanbul Üniversitesi Matematik mezunu öğretmenden özel ders

Seda S.
Seda S.

ÖĞRETMEN BİLGİLERİ

Adı / Soyadı
Seda S.
Cinsiyeti
Bayan
Özel ders deneyimi
5 yıl
Dersin verileceği yer
Öğrencinin Evi, Öğretmenin Evi
Ders verdiği düzeyler
İlkokul, Ortaokul, Lise, Üniversite
Ders vereceği cinsiyet
Bayan
E-posta
sedasarkose@gmail.com
Ders saati ücreti (tl)
70
Ders vereceği il
ZONGULDAK
Ders vereceği mevki/bölge
{ifield:bolge}
Ders vereceği ilçeler
Karadeniz Ereğli
4Bayan4

İLAN DETAYLARI

İstanbul Üniversitesi Matematik bölümü mezunuyum ayrıca İstanbul Üniversitesi Pedagojik Formasyon sahibiyim.Amerikan Kültür Dil Okulları Derneğinden B2 seviye sertifikam bulunmaktadır.

Ben özel derslerimde öğrencilere ezber yaptırmaktan çok hangi amaçla özel ders alıyorsa öğrenciyi o amaca ulaştıracak en kısa yolu öğrenciye kendi keşfedecek şekilde aktarmaktayım. Burada öğrencinin her şeyi keşfetmesinden çok benim çizdiğim kestirme yolu keşfetmesi söz konusu. Böylelikle öğrencinin hem içsel motivasyonu artmakta hem de amacına en kısa sürede ulaşılmaktadır.

İçsel motivasyon MEB’in güncellenen eğitim proğramının temelini oluşturmaktadır. Son yıllarda ki sınav sorularında zor ve ezber gerektiren sorulardan çok öğrencinin analiz yapmasını gerektiren ve konunun özü anlaşıldığı takdirde çözülebilecek sorular sorulmaktadır. Bir öğrencinin bu süreçte yıpranmadan ve analiz yapmayı içselleştirebilmesinin tek yolu ise içsel motivasyonunu yükselterek ders çalışmasıdır. Öğrencinin bu süreçte yıpranmamasının en önemli aşaması ise – çocukluktan beri analiz yapmaya meyilli değilse ve kendi çalışma stilini oluşturmamış ise- iyi bir eğitimci tarafından bu sürecin şekillenmesidir.

İyi bir eğitimci tarafından verilen özel ders öğrenciyi başarıya ulaştıracak en önemli anahtardır. Bu anahtarı birlikte oluşturup her zorlu kapıyı aralamak dileğiyle…