Boğaziçiliden Matematik, Fizik, Kimya, Fen Bilgisi

Baki K.
Baki K.

ÖĞRETMEN BİLGİLERİ

Adı / Soyadı
Baki K.
Cinsiyeti
Bay
Özel ders deneyimi
10 yıl
Dersin verileceği yer
Öğrencinin Evi
Ders verdiği düzeyler
İlkokul, Ortaokul, Lise
Ders vereceği cinsiyet
Bay
E-posta
[email protected]
Ders saati ücreti (tl)
50
Ders vereceği il
İSTANBUL
Ders vereceği mevki/bölge
{ifield:bolge}
Ders vereceği ilçeler
Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kağıthane, Kartal, Maltepe, Sultanbeyli, Ümraniye, Üsküdar
4Bay4

İLAN DETAYLARI

2017 - 2018 öğretim yılı için

Matematik, Geometri, Fizik, Kimya ve Fen Bilgisi dersleri. YGS/LYS, ortaokul ve lise derslerini, kısa süreli eğitimimle (konuyu en anlaşılır şekilde öğreterek en yüksek notları almanızı sağlarım.

internet adresim: www.bakihoca.com
sitede hazırladığım ve derslerimde kullandığım soru bankaları bulunmakta.

İstanbul Kültür Üniversitesi Matematik-Bilgisayar (BURSLU) bölümünden mezun oldum.
Derslerimin çoğunu İTÜ matematik mühendisliğinde verdikten sonra Kültür Üniv geçiş yaptım.
İstanbul Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans bölümü mezunuyum.
Her sene LYS sınavına girmekte ve Boğaziçi Üniv kazanacak puan alabilmekteyim.
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ fen bilgisi öğretmenliği bölümünü kazandım.

Kimi özel hocalar, dershane ve okulda çalışıp özel dersi de ek gelir için yaparlar, tüm gün boyunca özel ders vermezler. Bu sebeple özel ders tecrübeleri yeteri kadar gelişmez.
Şahsen 11 yıllık özel ders tecrübesine sahibim, ve bu işi boş zamanlarında yapan 22 yıllık bir hocadan daha tecrübeliyim diyebilirim.
Bir sene ders alan sonraki sene tekrar ders talep ediyor. Sizin de derslerimden memnun kalacağınıza eminim.

Derslerimde 11 yıldır birbirine benzer sorular ile eğitim yöntemini kullanıyorum. Her türlü soru tipini benzer örneklerle çözen ve basit soru tiplerinden karmaşık olanlara doğru bir kademesi vardır. Derslerde takviye olarak bu şekilde yazılmış yayınlardan takip etmekteyim.

BİZZAT HAZIRLADIĞIM 6. SINIFTAN LİSE 4 E KADAR HER SEVİYEDE KULLANILABİLECEK HAZIRLADIĞIM MATEMATİK, FİZİK, KİMYA DERSLERİNDEN ÇEŞİTLİ KONULARDAN SORU BANKAMDA BENZER SORULAR GRUPLANDIRMIŞTIR. BU ŞEKİLDE ÖĞRENCİ BİR SORU TİPİNİ ÖĞRENENE KADAR AYNI SORU TİPLERİNİ SORARIM, BOL BOL SORU ÇÖZMÜŞ OLUR VE ÇÖZEREK RAHAT ÖĞRENİR. ÖĞRENCİYE SORUYU YAPTIRMADAN GEÇMİYORUM.

KENDİM HAZIRLADIĞIM BU SORU BANKASI TÜRKİYE'DE BİR İLKTİR. BAŞKA HİÇBİR KİTAPTA BU YÖNTEME GÖRE HAZIRLANMIŞ BU KADAR ÇOK SORU BULUNMAZ. BU SORULARI DERSLERİMDE KULLANIRIM: www.bakihoca.com adresinden sorularıma ulaşabilirsiniz.

Pek çok öğrenci dershanelerden verim alamaz; çünkü sayısal derslerde konular birbiriyle ilişkilidir. Bir konuyu iyice öğrenemediniz mi, sonraki konuda öğrenmediğiniz şeyler çıkabileceğinden ikinci konuyu yarım öğrenirsiniz. Bu böyle giderse durum daha da kötüleşir. Özel derslerimde hem öğrencinizin anlayacağı seviyede anlatılır hem de matematik te çok önemli olan geçmiş konulara dönüşler yaparım, yarım öğrendiklerini tamamlarım. Bu son dediğim okulda hiç, dershanelerde çok az yapılır (Ne de olsa sınıfta diğer öğrencilerde var). Hoca konuyu anlatırken eski konularla ilgili soruyu çözüyorsa "Siz bunları daha önce görmüştünüz." der ve geçer. Dershaneden verim alamazsanız sen.etleri ödemeden orayı bırakamazsınız. Ama özel derslerde öyle değildir. Hem özel derslerde öğrencinin ödevlerini yapıp yapmadığı bizzat kontrol ederek size bildiririm. Testleri karalamalarına bakarak değil seçtiğim bazı soruları "Bunu nasıl çözdün?" diye sorarak kontrol ederim. Böylece öğrencinin ödevleri daha sağlıklı den.etlenmiş olur.

Öğrencilerimin bir kısmı verdiğim ödevleri yapmıyor diyelim. Bu durumda şu yolu tercih ediyorum: okul veya dershane nereye devam ediyorsa oradaki hocalardan önce konuyu anlatıyorum. böylece öğrenci benden öğrendiklerini okulda tekrar yaparak bir nevi ödev yapmış gibi oluyor.


2017 LYS öğrencilerimin kazandığı üniv ve bölümleri:

Boğaziçi Üniv - siyaset bilimi ve Uluslararası ilişkiler
Özyeğin Üniversitesi - Hukuk (%50 Burslu)
Bilgi Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği (%50 Burslu)
Üsküdar üniversitesi endüstri mühendisligi %75 burs ingilizce
Maltepe üniversitesi pdr bölümü (%25 Burslu)
İstanbul şehir üniversitesi %50 burslu bilgisayar mühendisliği (İngilizce)

2017 Teog öğrencilerimin kazandığı okullar:

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi
50. Yıl tahran lisesi
Habire yahşi anadolu lisesi

Diğer ara sınıf öğrencilerimin de derslerinde başarılı notlar almasını sağladım.

Bu tür ilan sitelerinden öğrenci buluyorum, ancak çoğu öğrencim, benden memnun kalan öğrenci velilerinin tanıdıklarına önerilerilmesiyle oluyor.

İstanbul Anadolu yakası'nın çoğu semtine gelebilirim. Ümraniye'de oturuyorum.

İlk ders istenildiği taktirde 1 saat de verilebilir; ancak normal derslerim 2 saattir (120 dk + Mola).

İSTENİRSE 2 KİŞİYE BİRDEN GRUP DERSİ VEREBİLİRİM, ÜCRET YİNE AYNI OLUR. (Yani saat ücretim 2 lira olsun diyelim. tek öğrenciye 2 saat gidince 2 lira alıyorsam. 2 öğrenciye 2 saatlik ders anlatınca her öğrenciden 2 lira yerine 1 lira alırım. Böylece öğrenci için %50 daha ekonomik olur; fakat 2 öğrenciden en zayıf olana göre ders anlatırım.